2 Haziran 2010 Çarşamba

israili BOYKOT!!!!!!!!

Sevgili Arkadasimiz Jibek'in hazirlamis oldugu bu yaziyi bende paylasmak istedim.

DAMN israel! BOYCOTT!

 

Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.(Mâide 51)

Allah’ın rahmeti, merhameti, yardımı müslümanların üzerine olsun.amin.

 Gerek gemide şehid edilen vatandaşlarımıza, gerekse vatani görevinde şehid edilen askerlerimize Allah cc.’tan rahmet diliyoruz, yakınlarına Rabbim sabır ihsan buyursun.
Hepimizin yürekleri acılı, gözleri yaşlı, dilleri her an dualı, uykularımız bölük börçük, huzurumuz kaçtı, tahammülümüz kalmadı değil mi? FİLİSTİN bu duyguları, en şiddetli şekliyle yıllardır yaşıyor!  Yabancı basınlardan edindiğim bilgilere göre, her ırktan, dinden, duyarlı insanların israil vahşetini boykot için ciddi çabalar sarfettiğini öğrendim. Meşhur sanatçılar, israildeki milyon dolarlık konser anlaşmalarını “israilin aşağılık eylemlerinin farkındayım, içgüdü ve vicdani duygularım buna müsade etmez” diyerek iptal ediyorlar. İngilteredeki her dinden ırktan insan, ellerinde pankartlarla israili kınamak için yollara dökülmüşler, israili neden boykot etmeliyiz adlı broşürler bastırımışlar, çünki kandırıldık! çünki! çünki! diye başlayan ve bir bir sıralanmış gerçekleri caddelerde dağıtıyorlar. Rahman ve Rahim cc.  onları hidayetle şereflendirsin. amin.
Onlar birbirlerinin dostu olduğu halde bu vahşete  kayıtsız kalamıyorlar tepkilerini fiili olarak gösterebiliyor ama ne acıdırki internetteki Türk grupları,  israili protesto duyurusunun başında, İHH “islamcı-dinci” lerin yoğun olduğu bir grup, “protestolarda tekbir getiriliyor” diye rahasızlıklarını dile getiriyorlar ve  ”protestolar birtek grubun tekelinde kalmamalıdır.İnsani ve kitlesel bir tepkiye dönüşmelidir ” diyerek ayrımcılıklarını vurgulamayıda ihmal etmiyorlar.  Kardeşler , gün gaflet uykusundan uyanma günüdür! Bu uyanış, birdaha uyumamak üzere bir silkiniş olmalı inşallah. 
En aktif siyonist grupların başında gelen bu markalara israiltarafından ”siyon dostu takdir ödülü” veriliyor. Starbucks kafelerinde kahve içmeyi, marka kıyafetler giymeyi, büyük bir ayrıcalık gibi gören kendini özel hisseden müslüman tüketicelerede bu ödülden verilmeli! çünki onlar (bilinçsiz müslüman tüketiciler) israil için gerçekten özel müşteriler!
Aşağıdaki resimde, starbucks firması, “Afgan işgaline gururla hizmet ediyoruz” sloganıyla Afganistandaki amerikan askerlerine ücretsiz kahve ulaştırıyorlar. Bizler de, gururla olmasada şuursuzca onlara hizmet ediyoruz. Çünki bu firmaların islam düşmanlığını destkeldiğini bildiği halde, müslüman görünüşlü hanımlarımızın bu kafelerde keyifle kahvelerini yudumlarken görmek kayıpların en acısı olarak yüreğime oturuyor :( Allah rızası için artık bilinçlenelim!
Bu boykot mallarından yıllardır hepimiz haberdarız, peki ben almıyorsam sen almıyorsan komşum almıyorsa bu firmalar neden iflas etmedi? neden dimdik ayaktalar ve takdir ödüllerine layık görülüyorlar?  Yazıyı uzatmamak için çok kesintiye uğrattığım notlarımdan şu bilgileride paylaşmadan geçemiycem. The Guardian gazetesinin gündeme getirdiği bilgilere göre, Coca Cola firması Hindistandaki ürünlerinde 30 kat daha fazla böcek ilacı kullanmasının yanısıra doğumda sorunlar oluturan ve kansere sebep olmakla suçlanan yasaklanmış maddeler içermektedir. Kolombiyadaki Coca cola firması şişeleyici olarak çalışan işçilerini, boykota katılmaları halinde yasadışı askeri birlikleri kullanarak öldürecekleri tehtidiyle sindirme politikası uyguluyor. Bu sene Ramazanı Şerif nasip olursa sıcak zamanlarda geçicek, Coca Cola firması herzamanki ramazana özel hazırladıkları reklamlarını daha da özendirici halde sunucaktır, sizi kandırmalarına izin vermeyin!
Bu boykotu neden yaptığımızı, alışıkanlıklarımızdan neden “vazgeçmemiz” gerektiğinin cevabını kendimize verebilirsek eylemimiz bilinç ve istikrar kazanıcak Allah’ın izniyle. Kavli ve fiili dularımızı Rabbim kabul buyursun. 
Boykot listesinin resimli hali, göz aşinalığıyla daha akılda kalıcı olması açısından ve çocuklarımızında bu konuda bilinçli olması için birer kağıt çıkışını alıp en azından buzdolabımızın üzerine asalım lütfen.

 1 Haziran Salı sabahı  New York sokakları,  israilin kanlı politikasını protesto etmek için toplanan yüzlerce duyarlı insanlarla dolup taştı. israilin kendi yahudi halkınında bu haksızlığa tepki göstererek israili kınaması dikkat çekici.

 Boykot listesi kaynak: http://forum.vatan.tc/en-kapsamli-boykot-listesi-t36607.0.html  Fotoğraf: by John Penley.

7 yorum:

 1. SELAM YAZIN ÇOK GÜZEL OLMUŞ AMA BENİMDE DEMEK İSTEDİĞİM BU ÇÜNKÜ BENCEBİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR..PEKİ NE OLDU BİZE NEDEN HEMEN GAZA GEİLP SONRA UNUTUYORUZ...

  YanıtlaSil
 2. Allah razi olsun... Ne cok diyurursak o kadar akilda kalir. Yani, insallah, ümit ediyorum...

  Muhabbetle...

  YanıtlaSil
 3. çok iyi hoş da,her birimiz elimizden geleni yapmak için uzun zamandır kullandığımız ürünlerden kolaylıkla vazgeçerken ne oluyor da yahudilerden,hıristiyanlardan dost edinmeyiniz demek anlamıyorum işte bunu.Bu tür düşünceler bana tıpki İsrail'in tüm dünyada yaptığı şımarıklıkla eşdeğer geliyor.Eğer insansa neden dost olmayalım?Aşırı dinci İsrailli gibi düşünmüş olmuyor muyuz böyle ayrımcılık yaparken?İyilerle karşılaşsın iyi olanlar...Ayrıca bu ürünlerin hepsinin İsrail malı olduğuna da inanmak çok zor geliyor bana.Hadi dedik inandık bu son haftada yapılanlar için,bu ürünlerin barkod numarasına baktığımda bir çoğunun 86 ile başladığını gördüm.Kafam çok karıştı bu yüzden.

  YanıtlaSil
 4. ADSIZ arkadaşım, müsade buyurursanız sorularına yardımcı olmak isterim.
  Sizin anlamıyorum işte bunu diye sorguladığınız konu bana amerikada yaşayan bir yahudinin sözünü hatırlattı.
  -yahudiler neden kullandığı her eşyayı kosherletiyor, bunun anlamı nedir?
  diye sorulduğunda yahudinin verdiği cevap, aslında müslümanların düşünce tarzında olması gereken bir cevaptı.

  -Herşey sorgulanmaz, Allah öyle buyurduysa bize onu yapmak düşer!
  diye cevap vermişti.

  Yarattığı kullarını herkesten daha iyi bilen Rabbimiz, Maide suresinin 51. ayetinde bizlere şöyle buyurmuş:
  Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

  Onlarla ilişkilerimizi, "dostluk" gibi samimi bir çerçeveye taşımamamız gerektiğinin yanında sınırı aşmadan insani ilişkilerimizi sürdürebileceğimizide şu ayeti kerimelerden anlıyoruz:

  Yahudilerin ve Hıristiyanların zalim olanları dışında kalanları ile tartışırken olabildiğince gönül alıcı ve etkili bir dil kullanınız. Onlara deyiniz ki, «Bizler hem bize ve hem de size indirilen kitaplara inanıyoruz. Bizim de sizin de ilahınız birdir, biz O tek ilaha teslim olmuşuz.» (ankebüt 46)

  Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adalet yapanları sever.(mümtehine 8)

  Nefis birçok gerçeğe inanmak istemesede bu ürünlerin hepsi yahudi malı. Barkod konusunda ise, Kökeni ne olursa olsun, yani çin malı, amerikan malı, israil malı vs. hangi ülkede üretimi yapıldıysa o ülkenin barkod numarasını alır. Yukarıda bahsi geçen boykot malları hemen hemen dünyanın heryerinde var ve üretildiği ülkenin barkod numarasıyla satılıyor.
  Türkiyenin uluslararası barkodu 869 olduğu için Tr'de üretilen her yabancı menşeli ürünede bu numara basılması zorunlu, ve tabiki Türk menşeli yerli malında da bu numara var ve yerli malını boykotla karıştırmamak için boykot ürünlerini ezberlememiz gerekiyor.
  selamlar.

  YanıtlaSil
 5. ya bırakın allah aşkına listenin tamamı günlük hayatımıza girmiş işlemiş zaten neyin boykotu ticaretin dini dili ırkı olmaz...
  listededen bir kaçı eminim ki israille alakası yok saçma sapan hazırlankmış bir liste bu tarz haberlerle kimseyi kandırmayın...

  emin olun sizden daha fazla müslümanım... bu yorumumda eminim yayınlanmaz saygılar...

  YanıtlaSil
 6. BEN BU KONUDA SAGLAM BIR ARASTIRMA YAPMAYA KARAR VERDIM VE DAHA AZ TEPKI CEKICEK VE YAPICI BIR SUNUM HAZRLAMAK ISTIORUM. ÖNCELKLE BU MARKALARA ALTERNATIFLER BULMAK ISTIYORUM BURDA NEREDEYSE HAYATIMIZDAKI TUM MARKALAR VAR VE EN KOTU IHTIMALLE BUNLARIN YARISNDAN COGU DOGRU. ALTERNATFLERI SOYLERSEK DAHA CK ISE YARAMS OLUR CALSMALARIMIZ.

  YanıtlaSil
 7. Bu markalari terkedince ac kalmayacaksin ya. Ciplak mi gezeceksin sanki. Zaten belli kesimin takildigi markalar orta direk bir aile bile yeri gelir buralara ugramaz.. supheli olan haramdir ve bunlardan el etek cekmemiz daha uygun bence..

  YanıtlaSil

Yorum ve onerileriniz bizim için çok degerli,çok tesekkurler :)